Почетна Верски буквар ДУХОВНИ МИРОТОЧЕНИЈА“ – Документарен филм за Свети Кипријан Слепченски

ДУХОВНИ МИРОТОЧЕНИЈА“ – Документарен филм за Свети Кипријан Слепченски

170
0

Во продукција на Македонската Радио Телевизија излезе новиот документарен филм посветен на новопрославениот светител Кипријан Слепченски, со наслов „Духовни мироточенија“.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *