Почетна Вести Денови на блажена Мајка Тереза во Македонија
Денови на блажена Мајка Тереза во Македонија

Денови на блажена Мајка Тереза во Македонија

77
0

Majka tereza 1Католичката црква во Македонија организира еднонеделна манифестација насловена „Денови на блажена Мајка Тераза“ што ќе почне ден по официјалното нејзино прогласување за Светица закажано во Ватикан на 4 август 2016 година.

Програмата за „Деновите на блажена Мајка Тереза“ од 5 до 11 август 2016 година, утре на прес конференција ќе ја објави, Скопскиот бискуп и апостолски Егзарх, Киро Стојанов.

На прес-конференцијата ќе зборува и директорката на Комисијата за односи со верските заедници, Валентина Божиновска.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *