Почетна Интервју ДЕБАТА: Општествената одговорност на верата и религијата
ДЕБАТА: Општествената одговорност на верата и религијата

ДЕБАТА: Општествената одговорност на верата и религијата

318
0

Релациите меѓу верата, религијата и општеството , секуларизмот и улогата на верските заедници,  беа главните теми во дебатата на емисијата „ ПОТРАГА ПО ВРЕДНОСТИ “, што се емитува во недела на СИТЕЛ 3 телевизија. Гостин во емисијата беше новинарот, Марјан Николовски, основач и главен и одговорен уредник на „Религија.мк“.

debata 2Водители на емисијата се презвитер Ивица Тодоров и новинарот Душко Кралевски. Едно од прашањата за дебата беше и правилното воведување во верата на верниците, како и општествената одговорност на верските институции.

Погледнете ја емисијата во целост:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *