Почетна Вера Божик со Игуменот Гаврил во „Св. Петка“ во Рокдаел
Божик со Игуменот Гаврил во „Св. Петка“ во Рокдаел

Божик со Игуменот Гаврил во „Св. Петка“ во Рокдаел

93
0

Игуменот Гаврил ја служел Божикната литургија за големиот Христијански празник Божик во Македонскиот Православен Храм Св. Петка во Рокдаел.

-Посетеноста како и по обичај од кога е Игуменот Гаврил таму е преголема.Македонците и овде во далечна Австралија не ја забораваат традицијата и религијата и секој еден празник го одбележуваат достоинствено, пишува порталот Фаланга.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *