Почетна Вести Регион Борисов му подари кисело млеко на Папата Франциск. Зошто?

Борисов му подари кисело млеко на Папата Франциск. Зошто?

583
0

Бугарскиот премиер Бојко Борисов, меѓу неколкуте подароци на Папата Франциск му подари и грне со бугарско кисело млеко. За многумина беше изненадување, зошто токму кисело млеко.

Погледнете го разговорот меѓу Франциск и Борисов и ќе откриете зошто.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *