Почетна Вести Бискупот Стојанов одбележа 30 години служба на Бога
Бискупот Стојанов одбележа 30 години служба на Бога

Бискупот Стојанов одбележа 30 години служба на Бога

154
0

kiro stojanov 1Со Архиерејската света Литургија, која ја служел Бискупот Киро Стојанов во сослужение со свештеници на Католичката Црква бил одбележан јубилејот триесет години свештеничката служба на Апостолскиот егзарх во Македонија и Скопски бискуп, Киро Стојанов, пишува порталот „католици.мк“.

-Пред 30 години на оваа место во старата црква од рацете на Н.В.П. д р Јоаким Хербут, бев ракоположен за свештеник. Голема благодарност искажувам на Бога, на покојниот владика Хербут, на своите родители, браќа и сестри, на сите верници. Ве повикувам сите да се молите за мене и за сите свештеници и чесни сестри, изјавил Стојанов.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *