Почетна Галерија Архиепископот Стефан служеше за Свети Наум во Радишани
SPE_8687
SPE_8713
SPE_8803
SPE_8810
SPE_8896
SPE_8912
SPE_8937
SPE_8954
SPE_8964
SPE_8970
SPE_8985
SPE_8993_copy
SPE_8999

Архиепископот Стефан служеше за Свети Наум во Радишани

274
0

На 03 јули 2017 година, денот во кој Македонската Православна Црква го прославува поменот на свети Наум Охридски Охридски, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена литургија во манастирот посветен на преподобниот Наум Охридски, во Радишани.

/СПЕ

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *