Почетна Вера Архиепископот Стефан: Не палете огнови, дрвата донирајте ги за сиромашните

Архиепископот Стефан: Не палете огнови, дрвата донирајте ги за сиромашните

1.15K
2

И Архиепископот, г.г. Стефан, кој воедно е и надлежен архиереј на Скопската Епархија, каде најмногу вечерва се палат бадникарски огнови, ги повика верниците да се откажат од оваа традиција, а собраните дрвја да ги донираат на сиромашни семејства.

stefanАрхиепископот потсетува дека Божик треба да с епразнува во духот на православната традиција.

Погледенете ја изјавата:

Коментар(2)

  1. А шо толку врева кревање околу ова? Нели сајтов е религија, а не православие, па штом е така и паганизмот е религија, зошто дискриминираш тогаш? Си зазел некој став, а не си ни за него доволно упатен.

  2. Sto e bozje na boga da se dade, a sto e za carot na carot da se dade. Siromastijata e od Boga i taa sekogas ke si ja ima pomedju lugeto.Ne mozeme nie boga da go zapostavime zaradi siromasite.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *