Почетна Uncategorized Архиепископот Стефан на средба со градоначалникот на Гази Баба
Архиепископот Стефан на средба со градоначалникот на Гази Баба

Архиепископот Стефан на средба со градоначалникот на Гази Баба

151
0

Градоначалникот на општина Гази Баба Борис Георгиевски бил на средба со Архиепископот охридски и македонски, г.г Стефан

Архиепископот и градоначалникот на Гази Баба разговарале во Кабинетот на поглаварот на МПЦ-ОА во Скопје.

Прес службата на скопската епархија, не соопштува детали за што разговарале градоначалникот Георгиевски и Архиепископот Стефан.

Претходно Поглаварот на МПЦ-ОА имаше средби и со уште неколку градоначалници на општините во Скопје.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *