Почетна Вести Архиепископот Стефан на прошетка низ центарот Скопје
Архиепископот Стефан на прошетка низ центарот Скопје

Архиепископот Стефан на прошетка низ центарот Скопје

1.25K
0

Архиепископот г.г Стефан викендов бил забележан во прошетка на центарот на Скопје.

Поглаварот на МПЦ-ОА бил во придружба на дел од монашкото сестринство и братство од скопската епархија.

Фотографијата објавена на социјалните медиуми покажува дека Архиепископот и монасите биле на вечерна прошетка на плоштадот Македонија.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *