Почетна Вести Регион Амфилохије: Не јас, Вучиќ се занимава со магии
Амфилохије: Не јас, Вучиќ се занимава со магии

Амфилохије: Не јас, Вучиќ се занимава со магии

243
0

Ако Вучиќ првпат во историјата на српскиот народ една таква личност (како Ана Брнабиќ) ја постави за премиер, која наводно треба да биде пример за српските мајки и сестри – тоа се магии, а не она што го говорам“, изјави митрополитот на Црногорско-приморската епархија на Српската православна црква (СПЦ), Амфилохие.

Ваквата изјава следува како реакција на изјавата на генералниот секреатар на Кабинетот на српскиот претседател, Александар Вучиќ, Никола Селаковиќ, за РТС дека Амфилохие се занимава со магии кога говори за предавство на Косово. Митрополитот за црногорскиот весник „Дан“ вели дека се прашува кој всушност се занимава со магии, тој или шефот на државата.

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *