Почетна Вера МПЦ-ОА Американската амбасадорка на македонски јазик честиташе Велигден

Американската амбасадорка на македонски јазик честиташе Велигден

210
0

Американската амбасадорка во Скопје Кејт Брнз им го честита Велигден на православните верници во земјава, со видео честитка на македонски јазик.

Погледнете ја честитката:

НАПИШИ КОМЕНТАР

Your email address will not be published. Required fields are marked *